Wanneer corona je naaste neemt

'WANNEER CORONA JE NAASTEN NEEMT', een verhaal van Sylvia Hommes voorgelezen door Fenna Ulichki.

 

In opdracht van Stadsdeel Amsterdam West heeft Operatie Periscoop een serie verhaalportretten gemaakt voor de tentoonstelling Corona in de Stad van het Amsterdam Museum. Met CORONA GETUIGENISSEN zijn 5 mensen geïnterviewd en is hun verhaal geschreven door schrijver Warda El Kaddouri en heeft filmmaker Vanessa van Gasselt 5 portretten geregisseerd van andere mensen die deze corona verhalen voor het eerst voorlezen met aan het einde een kleine reflectie vanuit hun perspectief.

Trieste verhalen, grappige verhalen, eureka verhalen, spirituele verhalen van mensen uit West. Eigenlijk hele gewone verhalen. Verhalen die exceptioneel worden als deze vanuit verschillende perspectieven belicht worden. Het mooie aan een verhaal is dat je het altijd op jezelf kunt betrekken, er zijn altijd een of meerdere overeenkomsten met je eigen verhaal. Er zijn meerdere versies van een verhaal.

 

 

Meer video's

Video's ‘Corona uitvaart in het bos, met de kist in de kofferbak.’

Rouwen tijdens Corona: Corona uitvaart in het bos, met de kist in de kofferbak.   Anne Christine Girardot interviewt Rob Oostenrijk (uitvaartondernemer).  

Bekijk
Video's ‘Maak afscheids-bloem-kaartje’

Anne Christine Girardot interviewt Marco van der Straten (uitvaartbegeleider) in Corona tijd: ‘Vraag de nabestaanden die niet bij de uitvaart aanwezig mogen zijn een afscheids-bloem-kaartje met een persoonlijke tekst te sturen. Bij elkaar wordt dat een enorme bos ‘bloemen’ die we bijvoorbeeld bij de afscheidsdienst neerzetten’.  

Bekijk
Video's ‘Een uitvaart is iets tussen God en de overledene'.

‘Een uitvaart is iets tussen God en de overledene. Corona of geen Corona.’.  Bekij hier het interview met Maria van Mierlo (uitvaartvoorganger).

Bekijk
Video's ‘Hier ontstaan wonden’

Uitgestelde, beschadigde rouw door Corona? Anne Christine Girardot interviewt uitvaartbegeleider Laurette Grasmeijer in Corona tijd: ‘Hier ontstaat schade, wonden die we niet kunnen weghalen, maar die we moeten balsemen door aandacht, door luisteren.’  

Bekijk
Video's Wanneer corona je naasten neemt

'WANNEER CORONA JE NAASTEN NEEMT', een verhaal van Sylvia Hommes voorgelezen door Fenna Ulichki.   In opdracht van Stadsdeel Amsterdam West heeft Operatie Periscoop een serie verhaalportretten gemaakt voor de tentoonstelling Corona in de Stad van het Amsterdam Museum. Met CORONA GETUIGENISSEN zijn 5 mensen geïnterviewd en is hun verhaal geschreven door schrijver Warda El Kaddouri en heeft filmmaker Vanessa van Gasselt 5 portretten geregisseerd van andere mensen die deze corona...

Bekijk
Video's ‘De grootste corona uitdaging komt nog’

Bekijk hier een interview met Loes Berkhout (geestelijk verzorger UMC Utrecht) in corona tijd: ‘De grootste uitdaging komt nog. We krijgen te maken met collectief verlies wat we niet op een normale manier hebben kunnen meemaken. Ook voor zorgverleners’.

Bekijk
Video's Door Corona houden we alleen de rituelen over.

‘het is niet zo dat we door Corona geen rituelen meer hebben, het enige wat we overhouden ZIJN de rituelen’. Bekijk hier het interview met Maria van Mierlo (uitvaartvoorganger).

Bekijk
Video's ‘Wat als de partner ook besmet is?’

Rouwen tijdens Corona: Hoe betrek je een met Corona besmette partner bij de uitvaart van zijn, ook door Corona, overleden echtgenote? Anne Christine Girardot interviewt Rob Oostenrijk (uitvaartondernemer).  

Bekijk

Rouwen Tijdens Corona is een not-for-profit initiatief, mogelijk gemaakt door ZonMw (als onderdeel van het programma 'Palliantie. Meer dan zorg’) en uitgevoerd door LOCOmotion, Nachtzon Media B.V., prof. dr. Saskia Teunissen (Expertisecentrum Palliatieve Zorg, UMC Utrecht), Ronald Geelen en Uil Uitvaartverzorging.